Thursday, 04 September 2014 23:35

Upcoming Events

Written by

Τρίτη 20 Αυγούστου:

• VOIVOD, SACRAL RAGE, STEREO ANIMAL @ Eightball, Θεσ/νίκη

Τετάρτη 21 Αυγούστου:

• VOIVOD, SACRAL RAGE, STEREO ANIMAL @ Temple, Aθήνα

• MIDNIGHT, SLAUGHTERED PRIEST, RAPTURE @ Eightball, Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 22 Αυγούστου:

• MIDNIGHT, BONEYARD, VIOLENT DEFINITION @ Temple, Aθήνα

Τρίτη 27 Αυγούστου:

• PROPHETS OF RAGE @ Kλειστό Γήπεδο Tae Kwon Do, Aθήνα

Tετάρτη 4 Σεπτεμβρίου:

• SOEN, WHEEL, (TBA) @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου:

• SOEN, WHEEL, (TBA) @ Gagarin, Αθήνα

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου:

• GUS G, DISILLUSIVE PLAY @ The Crow, Αθήνα

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου:

• UNDER THE QUARRY FESTIVAL: SUNBURST, UNTIL RAIN, DESERT NEAR THE END, FORBIDDEN SEED, NOCHNOY DOZOR, ART OF SIMPLICITY, SOLID FAITH @ Ανοιχτό Θέατρο Άλσους Βεϊκου, Αθήνα

• LET'S ROCK FESTIVAL: GUS G., SIXFORNINE, ILLUSORY, VONAVIBE, CELLAR STONE @ Ανοιχτό Δημοτικό Θέατρο Οινοφύτων, Οινόφυτα

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου:

• GUS G. @ Μύλος, Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου:

• THE SISTERS OF MERCY @ Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου:

• THE SISTERS OF MERCY @ Gazi Music Hall, Αθήνα

• WHILE SHE SLEEPS @ Gagarin, Αθήνα

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:

• IHSAHN, ORDER OF THE EBON HAND @ Fuzz, Αθήνα

• BONFIRE @ The Crow, Αθήνα

• WHILE SHE SLEEPS @ Εightball, Θεσσαλονίκη

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου:

• BONFIRE @ Eightball, Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου:

• MGLA, MARTWA AURA, DAGORATH @ Gagarin, Αθήνα

Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου:

• PRIMORDIAL @ Τemple, Αθήνα

• ORANGE GOBLIN @ Eightball, Θεσ/νίκη

• MGLA, MARTWA AURA, DAGORATH @ Principal Club Theater, Θεσ/νίκη

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:

• ORANGE GOBLIN @ Fuzz, Αθήνα

Kυριακή 22 Σεπτεμβρίου:

• VILLAGERS OF IOANNINA CITY @ Θέατρο Βράχων, Αθήνα

Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου:

• DIMMU BORGIR @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου:

• DIMMU BORGIR @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου:

• ERIC CLAYTON AND THE NINE, DOOMOCRACY, AFTERIMAGE @ Eightball, Θεσ/νίκη

• MANTAR @ Τemple, Αθήνα

• WARRIOR SOUL, BEGGARS @ An, Αθήνα

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου:

• DEMON'S GATE FESTIVAL: ERIC CLAYTON AND THE NINE, SATURNUS, SORCERER, ON THORNS I LAY, DOOMOCRACY, MEDEN AGAN @ Κύτταρο, Αθήνα

• NEBULA, SUPERSOUL, KOOBA TERCU @ Temple, Αθήνα

• JEFF SCOTT SOTO @ The Crow, Αθήνα

Σάββατο 5 Οκτωβρίου:

• THE ROOM OF DOOM FEST II: CLOUDS, SHATTERED HOPE, INNER MISSING, SOUL DISSOLUTION, SELEFICE @ Temple, Αθήνα

• GOLDEN R. FESTIVAL: NIGHTRAGE, SILENT WINTER, ACID DEATH, ANORIMOI, MY TURN, HUMAN GENOM, STORRMBRINGER, ELDER TUSK @ Lab Art, Βόλος

Tρίτη 8 Οκτωβρίου:

• OMNIUM GATHERUM, HAMFERD @ Principal, Θεσσαλονίκη

Tετάρτη 9 Οκτωβρίου:

• OMNIUM GATHERUM, HAMFERD @ Fuzz, Αθήνα

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου:

• ΡΕLICAN @ Fuzz, Αθήνα

• LORDI @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

Σάββατο 12 Οκτωβρίου:

• LORDI @ Fuzz, Αθήνα

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου:

• BULLET, SILVER R.I.S.C., 666PACKS @ The Crow, Αθήνα

• CULT OF THE AMPS VOL. III: TUBER, HYPNOTIC NAUSEA, MESSAGE IN A CLOUD, GHONE @ Gagarin, Αθήνα

Σάββατο 19 Οκτωβρίου:

• BARONESS @ Gagarin, Αθήνα

• WAYNE HUSSEY (acoustic) @ Second Skin, Αθήνα

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου:

• ΑΡΟCALYPTICA plays METALLICA with Four Cellos @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

Παρασκευή 1 Νοεμβρίου:

• DIVINER, REFLECTION, TIDAL DREAMS @ Κύτταρο, Αθήνα

Κυριακή 3 Νοεμβρίου:

• RIOT V, TANITH, STRIKELIGHT @ Κύτταρο, Αθήνα

Δευτέρα 4 Νοεμβρίου:

• ΒRUCE DICKINSON (spoken word) @ Θέατρο Παλλάς, Αθήνα

Πέμπτη 7 Νοεμβρίου:

• BIG BUSINESS, KRAUSE @ Temple, Αθήνα

Σάββατο 9 Νοεμβρίου:

• CLOVEN HOOF, CRIMSON FIRE, HATEFLAMES @ The Crow, Αθήνα

• ATHENS EXTREME FEST: RELEASED ANGER, HAEMOPHAGUS, CRYPTIC BROOD, (TBA) @ Temple, Αθήνα

Τετάρτη 13 Νοεμβρίου:

• ROTTING CHRIST, MOONSPELL, SILVER DUST @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

Πέμπτη 14 Νοεμβρίου:

• ROTTING CHRIST, MOONSPELL, SILVER DUST @ Principal Club Theater, Θεσσ/νίκη

Παρασκευή 15 Νοεμβρίου:

• ANNIHILATOR, ARCHER NATION @ Fuzz, Αθήνα

• QUEENSRΫCHE @ Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

Σάββατο 16 Νοεμβρίου:

• QUEENSRΫCHE, MEDEN AGAN @ Fuzz, Αθήνα

• ANNIHILATOR, ARCHER NATION @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου:

• PAVLOV'S DOG, BEFORE SUNDAY @ Κύτταρο, Αθήνα

Σάββατο 23 Νοεμβρίου:

• CANDLEMASS @ Fuzz, Αθήνα

Παρασκευή 29 Νοεμβρίου:

• POWERWOLF, GLORYHAMMER @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

Σάββατο 30 Νοεμβρίου:

• POWERWOLF, GLORYHAMMER @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

• JADED HEART @ The Crow, Αθήνα

• BAI BANG @ Black Box Methodia, Αθήνα

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου:

• BLAZE BAYLEY, SERPENT LORD @ Eightball, Θεσ/νίκη

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου:

• BLAZE BAYLEY, SERPENT LORD @ Temple, Αθήνα

Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου:

• IRONSWORD, REFLECTION, AIRGED L'AMH @ Ίλιον Plus, Αθήνα

Στη στήλη “On Stage” αναφέρονται συναυλίες για τις οποίες το περιοδικό έχει ενημερωθεί ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ από τον εκάστοτε διοργανωτή μέσω e-mail στην διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Για οποιαδήποτε αλλαγή σε ημερομηνία ή χώρο διεξαγωγής συναυλίας, την ευθύνη για την μη έγκαιρη ενημέρωση την έχει η διοργανώτρια εταιρεία.