Thursday, 04 September 2014 23:35

Upcoming Events

Written by 

    Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου:

    • ARCH ENEMY, JINJER @ Piraeus 117 Academy, Aθήνα 

    • JAW BONES, ΗΑLF GRAMME OF SOMA, ARRAKIS @ Eightball, Θεσ/νίκη 

    Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου:

    • HEAVY METAL ASSAULT VOL. V: CC COMPANY, CONVIXION, BLACKMAYNE, STEAMROLLER ASSAULT, FLYING DUTCHMAN, GAUNTLET, SIDE EFFECTS @ Κύτταρο, Αθήνα

    • ARCH ENEMY, JINJER @ Principal Club Theater, Θεσ/νίκη 

    • ΑUTOMATON, :SKULL & DAWN:, AMNIAC @ An, Αθήνα

    Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου:

    • DEVIN TOWNSEND, MOTHER OF MILLIONS @ Fuzz, Αθήνα 

    Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου:

    • FRAGILE VASTNESS, ENEMY OF REALITY, DREAMRITES @ Modu, Αθήνα

    Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου:

    • GRAND MAGUS, SACRAL RAGE, THE MOUND @ Fuzz, Αθήνα

    • THE WRINKLED SUITS, ALLEN'S HAND, HONEYBADGER @ An, Αθήνα

    Κυριακή 1 Oκτωβρίου:

    • GRAND MAGUS, DARK NIGHTMARE @ Eightball, Θεσ/νίκη

    Παρασκευή 6 Oκτωβρίου:

    • DESERTFEST ATHENS: SAINT VITUS, ORANGE GOBLIN, CHURCH OF MISERY, STONED JESUS, MAHAKALA @ Acro (Iερά Οδός 13), Aθήνα 

    • AURA NOIR, EMBRACE OF THORNS, IRAE, ORDEM SATANICA, HELLSODOMY, ABYSSUS @ Κύτταρο, Aθήνα 

    Σάββατο 7 Oκτωβρίου:

    • AURA NOIR @ Eightball, Θεσ/νίκη

    • DESERTFEST ATHENS: GRAVEYARD, PLANET OF ZEUS, COLOUR HAZE, SADHUS (THE SMOKING COMMUNITY), PUTA VOLCANO, ALLOCHIRIA, KRAUSE @ Acro (Iερά Οδός 13), Aθήνα 

    Δευτέρα 9 Oκτωβρίου:

    • NECRONOMICON, WAVERLY LIES NORTH, CATERINA NIX @ Modu, Αθήνα

    Σάββατο 14 Oκτωβρίου:

    • ALL THEM WITCHES @ Gagarin, Αθήνα

    • NEWMAN, HIDEAWAY, DESIGN @ Modu, Αθήνα

    Παρασκευή 20 Oκτωβρίου:

    • SAY HELLO 2 HEAVEN - A TRIBUTE CONCERT TO CHRIS CORNELL @ Κύτταρο, Αθήνα

    Σάββατο 21 Oκτωβρίου:

    • EXTREME NOISE TERROR, SLAVEBREED, HEAD CLEANER @ Modu, Αθήνα

    • SCHAMMASCH, (TBA) @ An, Αθήνα

    Σάββατο 28 Oκτωβρίου:

    • GODFLESH, UNSANE, GHOLD, OMEGA MONOLITH, PHARAOH OVERLORD @ Fuzz, Αθήνα

    • 45RATS, (TBA) @ An, Αθήνα

    Κυριακή 29 Oκτωβρίου:

    • MERCILESS, AMKEN @ Kύτταρο, Αθήνα

    Κυριακή 29 Oκτωβρίου:

    • SIVA SIX, (TBA) @ An, Αθήνα

    Πέμπτη 2 Νοεμβρίου:

    • ΙGORRR @ Αn, Αθήνα

    Σάββατο 4 Νοεμβρίου:

    • KAWIR, HORN, NECROHELL, SYNTELEIA @ Gagarin 205, Αθήνα

    Παρασκευή 10 Νοεμβρίου:

    • KAMELOT @ Gagarin 205, Αθήνα

    • DECEMBERANCE, RANDOMWALK, DREAMLONGDEAD, FINAL WORDS OF SORROW @ Modu, Αθήνα

    Σάββατο 11 Νοεμβρίου:

    • KOMOTINI METAL FEST: DEAD CONGREGATION, CONVIXION, DARK NIGHTMARE, CROSSOVER, STYGIAN OATH, SENTINEL @ Αμφιθέατρο Παλιάς Νομικής, Κομοτηνή

    Κυριακή 12 Νοεμβρίου:

    • THRESHOLD @ Κύτταρο, Αθήνα

    Σάββατο 18 Νοεμβρίου:

    • LACUNA COIL, CELLAR DARLING, (TBA) @ Principal Club Theater, Θεσ/νίκη

    Kυριακή 19 Νοεμβρίου:

    • LACUNA COIL, CELLAR DARLING, (TBA) @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Παρασκευή 24 Νοεμβρίου:

    • ULCERATE, NIGREDO, BLACK PATH @ Modu, Αθήνα

    Σάββατο 25 Νοεμβρίου:

    • AΑ FEST III: HYPOTHERMIA, LASTER, DRAWN INTO DESCENT, CONSIDER SUICIDE @ Death Disco, Αθήνα

    • ULCERATE, NIGREDO, DYSNERVED @ Eightball, Θεσσαλονίκη

    • VALOR @ Modu, Αθήνα

    Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου:

    • ΚΑRI RUESLÅTTEN @ Death Disco, Αθήνα

    Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου:

    • RIOT V, COUNT RAVEN, PORTRAIT, WRATHBLADE, SLAUGHTERED PRIEST, SONS OF INIQUITY @ Κύτταρο, Αθήνα

    Σάββατο 9 Δεκεμβρίου:

    • TOKYO BLADE, DOMINE, HORISONT, RELEASED ANGER, KING LEORIC, THE TEMPLE, HATEFLAMES @ Κύτταρο, Αθήνα

    • RESURGENCY, PROGRESS OF INHUMANITY, NECROCHAKAL @ Modu, Αθήνα

    Τρίτη 12 Δεκεμβρίου:

    • ΟΝSLAUGHT, (TBA) @ Modu, Αθήνα

    Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου:

    • FIREWIND, RAGE @ Principal Club Theater, Θεσ/νίκη

    • SPITFIRE, WARDRUM, DISHARMONY @ Κύτταρο, Αθήνα

    • WOLVES IN THE THRONE ROOM @ Gagarin 205, Αθήνα

    Σάββατο 16 Δεκεμβρίου:

    • FIREWIND, RAGE, NIGHTRAGE @ Gagarin, Αθήνα

    Σάββατο 20 Ιανουαρίου:

    • KREATOR, DECAPITATED, DAGOBA @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    • VERMINGOD, FORAY BETWEEN OCEAN, (TBA) @ Modu, Αθήνα

    Kυριακή 21 Ιανουαρίου:

    • KREATOR, DECAPITATED, DAGOBA @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Τρίτη 23 Ιανουαρίου:

    • ICED EARTH, (TBA) @ Principal Club Theater, Θεσ/νίκη

    Τετάρτη 24 Ιανουαρίου:

    • ICED EARTH, (TBA) @ Fuzz, Αθήνα

    Παρασκευή 26 Ιανουαρίου:

    • TANKARD, RIFFOBIA, SPEEDRUSH @ Eightball, Θεσ/νίκη

    • FATES WARNING @ Principal Club Theater, Θεσ/νίκη

    Σάββατο 27 Ιανουαρίου:

    • FATES WARNING @ Fuzz, Αθήνα

    • TANKARD, RIFFOBIA, SPEEDRUSH @ Κύτταρο, Αθήνα

    Σάββατο 24 Φεβρουαρίου:

    • RAW SILK @ Modu, Αθήνα

    Πέμπτη 8 Μαρτίου:

    • THERION, IMPERIAL AGE @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    Παρασκευή 9 Μαρτίου:

    • THERION, IMPERIAL AGE @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Στη στήλη “On Stage” αναφέρονται συναυλίες για τις οποίες το περιοδικό έχει ενημερωθεί ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ από τον εκάστοτε διοργανωτή μέσω e-mail στην διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Για οποιαδήποτε αλλαγή σε ημερομηνία ή χώρο διεξαγωγής συναυλίας, την ευθύνη για την μη έγκαιρη ενημέρωση την έχει η διοργανώτρια εταιρεία.