Thursday, 04 September 2014 23:35

Upcoming Events

Written by 

    Παρασκευή 22 Μαρτίου:

    • AGATUS, TIDAL DREAMS, DESOLATE PATHWAY, FOVITRON @ Temple, Αθήνα

    Σάββατο 23 Μαρτίου:

    • WARDRUNA @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    • MOTHER OF MILLIONS, PLAYGROUNDED @ Gagarin, Αθήνα

    • ARRAYAN PATH, THE SILENT WEDDING @ Remedy, Αθήνα

    • HORNS UP FESTIVAL 4: LIEGE LORD, AGATUS, AGNES VEIN, DESOLATE PATHWAY, SWANSON & NAYA, THE LAWBREAKERS @ Σουίτα Art Cafe, Τρίκαλα

    Κυριακή 24 Μαρτίου:

    • HORNS UP FESTIVAL 4: BATTLEROAR, RELEASED ANGER, MORTAL TORMENT, LUCIFER'S CHILD, THE SHADELESS EMPEROR, EXILE OF HEAVEN @ Σουίτα Art Cafe, Τρίκαλα

    • ANTIMATTER, NEW PAST, CHURCH OF THE SEA @ Death Disco, Αθήνα

    Δευτέρα 25 Μαρτίου:

    • DESOLATE PATHWAY, THE TEMPLE, WIZARDS OF REALITY @ Eightball, Θεσ/νίκη

    Παρασκευή 29 Μαρτίου:

    • BEGGARS, THE THRILLER @ Temple, Αθήνα

    • DREAMLONGDEAD, PROGRESS OF INHUMANITY, YOVEL @ An, Αθήνα

    Σάββατο 30 Μαρτίου:

    • H.E.A.T., DANGER ANGEL, D3LTA @ Gagarin, Αθήνα

    • NAXATRAS, (TBA) @ WE Complex, Θεσ/νίκη

    Κυριακή 31 Μαρτίου:

    • U.D.O. @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Παρασκευή 5 Απριλίου:

    • ΒULLET FOR MY VALENTINE, PROJECT RENEGADE @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Σάββατο 6 Απριλίου:

    • ΒULLET FOR MY VALENTINE, ABOVE US THE WAVES @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    • ΝΑΧΑΤRAS, THE STEAMS @ Gagarin, Αθήνα

    • CULT OF THE AMPS Vol. 2: LAST RIZLA, OKWAHO, SPINELESS, BREEDING THE SHADOWS @ Αn, Αθήνα

    • EDEN DEMISE, KIN CORRUPTION, BLACK MAMBA, MALIGNANT @ Death Disco, Αθήνα

    Κυριακή 7 Απριλίου:

    • ARTILLERY, MURDER ANGELS, DEMOLITION TRAIN @ The Crow, Αθήνα

    • AHERUSIA, DESERT NEAR THE END, THELEMITE, OHENTRA @ Second Skin, Αθήνα

    Πέμπτη 11 Απριλίου:

    • SKYCLAD, ENEMY OF REALITY @ Λέσχη Κομοτηναίων, Koμοτηνή

    Παρασκευή 12 Απριλίου:

    • SKYCLAD @ Larissa Sports Center, Λάρισα

    • HARAKIRI FOR THE SKY @ Εightball, Θεσ/νίκη

    • NIGHTRAGE, CAELESTIA, ANTHOLOGY, EVIL WITHIN @ Temple, Αθήνα

    • LAKE METAL FESTIVAL: ROTTING CHRIST, WOMB OF MAGGOTS, MEDEN AGAN, ΠΑΝ, TEMPLE OF KATHARSIS @ Prague, Καστοριά

    Σάββατο 13 Απριλίου:

    • HARAKIRI FOR THE SKY, ΑLLOCHIRIA, MESSAGE IN A CLOUD @ Temple, Αθήνα

    • SKYCLAD @ Eightball, Θεσ/νίκη

    Κυριακή 14 Απριλίου:

    • SKYCLAD, (TBA) @ Temple, Αθήνα

    Δευτέρα 15 Απριλίου:

    • EVERGREY, BLOODRED HOURGLASS @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    Τρίτη 16 Απριλίου:

    • SLEEP @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    • EVERGREY, BLOODRED HOURGLASS @ Κύτταρο, Αθήνα

    Σάββατο 19 Απριλίου:

    • PERFECT MESS, JACKS FULL, TOM YOSI @ An, Αθήνα

    Σάββατο 4 Mαΐου:

    • WATAIN @ Gagarin, Aθήνα

    • FULL HOUSE BREW CREW, POTERGEIST, HIDDEN IN THE BASEMENT, SERENITY BROKEN @ Κύτταρο, Aθήνα

    • GODSLEEP @ Temple, Aθήνα

    Tρίτη 7 Mαΐου:

    • R.I.P. @ Death Disco, Aθήνα

    Παρασκευή 10 Mαΐου:

    • ΕΝSLAVED, LUCIFER'S CHILD @ Fuzz, Αθήνα

    Σάββατο 11 Mαΐου:

    • WITCHFYNDE, STRIKELIGHT, FLYING DUTCHMAN @ The Crow, Aθήνα

    • ΕΝSLAVED @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    • VOICES OF THE MIST Vol. 4: ENEMY OF REALITY, ENEMY INSIDE, AFTERBLOOD, NOCHNOY DOZOR, LACHRYMOSE, @ Temple, Αθήνα

    Kυριακή 12 Mαΐου:

    • IDLE HANDS @ The Crow, Aθήνα

    • BLACK TUSK @ Temple, Aθήνα

    Παρασκευή 24 Mαΐου:

    • JAG PANZER, VALOR @ Temple, Αθήνα

    • ΕΝFORCER, (ΤΒΑ) @ Εightball, Θεσ/νίκη

    Σάββατο 25 Mαΐου:

    • ΕΝFORCER, NEPTUNE, DARKLON @ Kύτταρο, Αθήνα

    • JAG PANZER, DARK NIGHTMARE, MURDER ANGELS, STYGIAN OATH @ Σουίτα Art Cafe, Τρίκαλα

    Πέμπτη 6 Ιουνίου:

    • ELDER @ Eightball, Θεσ/νίκη

    Παρασκευή 7 Ιουνίου:

    • ELDER @ Temple, Αθήνα

    Πέμπτη 13 Ιουνίου:

    • PRO-PAIN, (TBA) @ An, Αθήνα

    Παρασκευή 14 Ιουνίου:

    • RELEASE ATHENS FESTIVAL: MANOWAR, (TBA) @ Πλατεία Νερού, Αθήνα

    Σάββατο 15 Ιουνίου:

    • JETHRO TULL @ Ωδείου Ηρώδου Αττικού, Αθήνα

    • CANNIBAL CORPSE @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    Κυριακή 16 Ιουνίου:

    • CANNIBAL CORPSE @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Τρίτη 18 Ιουνίου:

    • CLUTCH, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, PLANET OF ZEUS, (TBA) @ Fix Factory of Sound, Θεσ/νίκη

    Τετάρτη 19 Ιουνίου:

    • RELEASE ATHENS FESTIVAL: CLUTCH, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, PLANET OF ZEUS, (TBA) @ Πλατεία Νερού, Αθήνα

    Δευτέρα 24 Ιουνίου:

    • RELEASE ATHENS FESTIVAL: ΑLICE IN CHAINS, (TBA) @ Πλατεία Νερού, Αθήνα

    Τρίτη 25 Ιουνίου:

    • SICK OF IT ALL, (TBA) @ An, Αθήνα

    Τετάρτη 26 Ιουνίου:

    • LOREENA McKENNITT @ Θέατρο Γης, Θεσ/νίκη

    Πέμπτη 27 Ιουνίου:

    • LOREENA McKENNITT @ Ωδείο Ηρώδου Αττικού, Αθήνα

    Kυριακή 30 Ιουνίου:

    • RELEASE ATHENS FESTIVAL: DISTURBED, (TBA) @ Πλατεία Νερού, Αθήνα

    Δευτέρα 1 Ιουλίου:

    • DΕΑD CAN DANCE @ Θέατρο Δάσους, Θεσσαλονίκη

    Tρίτη 2 Ιουλίου:

    • DREAM FEST: DREAM THEATER, (ΤΒΑ) @ Πεδίον του Άρεως, Αθήνα

    Tετάρτη 3 Ιουλίου:

    • LAMB OF GOD @ Gazi Music Hall, Αθήνα

    Tετάρτη 3 Ιουλίου:

    • DEAD CAN DANCE @ Ωδείο Ηρώδου Αττικού, Αθήνα

    Παρασκευή 5 & Σάββατο 6 Ιουλίου:

    • CHANIA ROCK FESTIVAL: DEMONS AND WIZARDS, TARJA, ULI JON ROTH, ROTTING CHRIST, CARTHAGODS, DECIPHER, (ΤΒΑ) @ Προμαχώνας San Salvatore, Χανιά, Κρήτη

    Kυριακή 7 Ιουλίου:

    • TESSERACT, CALYCES @ Κύτταρο, Αθήνα

    Σάββατο 13 Ιουλίου:

    • ATHENSROCK FESTIVAL: SLAYER, ROTTING CHRIST, (TBA) @ Λεωφόρος Αλεξάνδρας, Αθήνα

    Κυριακή 28 Ιουλίου:

    • OVER THE WALL: DORO, SACRAL RAGE, CONVIXION, STRIKELIGHT, FIRE AND STEEL @ Πολιτιστικό & Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου, Ηράκλειο, Κρήτη

    Τρίτη 20 Αυγούστου:

    • VOIVOD @ Eightball, Θεσ/νίκη

    Τετάρτη 21 Αυγούστου:

    • VOIVOD @ Temple, Aθήνα

    Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου:

    • IHSAHN @ Fuzz, Αθήνα

    Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου:

    • ORANGE GOBLIN @ Eightball, Θεσ/νίκη

    Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου:

    • ORANGE GOBLIN @ Fuzz, Αθήνα

    Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου:

    • DIMMU BORGIR @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου:

    • DIMMU BORGIR @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου:

    • ERIC CLAYTON AND THE NINE, DOOMOCRACY, AFTERIMAGE @ Eightball, Θεσ/νίκη

    • MANTAR @ Τemple, Αθήνα

    Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου:

    • DEMON'S GATE FESTIVAL: ERIC CLAYTON AND THE NINE, SATURNUS, SORCERER, ON THORNS I LAY, DOOMOCRACY, MEDEN AGAN @ Κύτταρο, Αθήνα

    Παρασκευή 11 Οκτωβρίου:

    • LORDI @ Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

    Σάββατο 12 Οκτωβρίου:

    • LORDI @ Fuzz, Αθήνα

    Παρασκευή 15 Νοεμβρίου:

    • ANNIHILATOR @ Fuzz, Αθήνα

    Σάββατο 16 Νοεμβρίου:

    • ANNIHILATOR @ Principal Club Theater, Αθήνα

    Παρασκευή 22 Νοεμβρίου:

    • PAVLOV'S DOG @ Κύτταρο, Αθήνα

    Παρασκευή 29 Νοεμβρίου:

    • POWERWOLF, GLORYHAMMER @ Piraeus 117 Academy, Αθήνα

    Στη στήλη “On Stage” αναφέρονται συναυλίες για τις οποίες το περιοδικό έχει ενημερωθεί ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ από τον εκάστοτε διοργανωτή μέσω e-mail στην διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Για οποιαδήποτε αλλαγή σε ημερομηνία ή χώρο διεξαγωγής συναυλίας, την ευθύνη για την μη έγκαιρη ενημέρωση την έχει η διοργανώτρια εταιρεία.